Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Er Şoygu’yu kurtarmak…

Sağda Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu var. Soldaki ise er Şoygu Kullar. Birinin adının, diğerinin soyadının Şoygu olmasının yanında, ortak noktaları Rusya Federasyonu’nun kuzey cumhuriyetlerinden Tuva’dan olmaları. Şu günlerde er Şoygu’nun başı dertte. Kendisine yöneltilen suçlamadan kurtulmayı bekliyor.
 
Rusya’nın güneyinde, Rostov bölgesinde askerlik yapan Şoygu Kullar, önce birliğinde kökeni ve fiziki görünüşü nedeniyle ayrımcılık gördüğü, kendisiyle alay edildiği şikayetini medyaya yansıtarak gündeme gelmişti. Tucva cumhuriyetinden beş erin de aynı nedenlerle şikayetçi olduklarını söylemişti. Ardından kendisi bir ceza davasının zanlısı oldu. 
 
Ayrımcılık ve taciz şikayeti incelenip haksız bulunan Şoygu Kullar, daha sonra birliğinde bir askere fiziki saldırıda bulunmak suçlamasına muhatap oldu ve dava açıldı.  Davanın kasım 2020’de açıldığı ve medyaya yeni yansıdığı bildirildi. Askeri birlikte de tüm iddialarla ilgili soruşturma açıldığı belirtildi. 
 
Tuva bölge yönetimi başkanı Şolban Kara-ul, hemşerilerine ulaşarak durumun objektif olarak değerlendirilmesi ve içinde bulunduğu zor durumdam kurtarılması için çalıştıklarını duyurdu. 

21.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi