Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

'Zombi Angelina Jolie' heykeli satışta

Rusya’nın 32 bin nüfuslu şehri Novovoronej'in 250. yılına armağan olarak yerel yönetim tarafından yaptırtılan ve coşkulu bir törenle açılan Alyonka heykeli, bitmeyen eleştiri ve tepkilerin ardından sökülüp açık arttırmayla satışa çıkarıldı. 
 
Sosyal medyada “zombi Angelina Jolie” olarak adlandırılan heykel, sadece üç gün dikili kaldıktan sonra Rus müzayede evi RAD tarafından 1 milyon ruble başlangıç bedeli ile satışa sunuldu. 
 
Anıt 18 Aralık’ta törenle açılmıştı.  Yerel efsanelerden birine göre, şehir Alyonka adlı bir genç kız tarafından bir dere kıyısında kurulmuş, sonra da kötü kalpli birinin cinayetine kurban gitmiş. Bu ‘kuruluş efsanesi’ni canlı tutmak için 250. yılda  dikilen heykel hedefine ulaşamadan söküldü. 

 

 
Sosyal medyada, oldukça ürkütücü olan heykel için “Kovd-19’da ölenlerin anısına mı dikildi?” diye soranlardan, “Kıyamet alameti” diyene, “Zombi Angelina Jolie” şeklinde tanımlayana kadar pek çok yorum çıktı.
 
Şehir yönetimi baskılara direnemedi ve üç gün sonra heykeli depoya kaldırdı.
 
Müzayede 15 Şubat’ta yapılacak. Müzayede şirketi yetkilileri, “Reklamın kötüsü olmaz, heykel ikonik bir simgeye dönüştü. 1 milyon rubleden fazla edeceğine eminiz” diyor.

18.1.2021 
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi