Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Üç ağır ihlalde ehliyete el konulacak

Rusya Adalet ve İçişleri bakanlıkları trafik ihlallerine verilecek cezaların ağırlaştırılmasını öngören yeni bir tasarı hazırladı. Bu ay Duma'da görüşülmesi planlanan tasarının yasalaşması durumunda bir yıl içerisinde üç kez ağır trafik ihlalinde bulunan sürücülerin ehliyetine 18 aylığına el konulacak.
 
Rusya'da hız sınırının 60 kilometre/saat aşılması, trafiğin akış istikametine karşı istikamette ilerlemek ve kırmızı ışıkta geçmek ağır trafik ihlali sayılıyor.
 
Kameralar yardımıyla tespit edilen ihlaller ise hesaba katılmayacak.
 
Tasarı ayrıca alkollüyken 16 yaşından küçük çocukların bulunduğu araçları kullanan sürücülere ehliyete 3 yıl el koyma ve 50 bin ruble (5 bin TL) para cezası verilmesini öngörüyor. Yasanın mevcut halinde söz konusu sürücülere ehliyete 2 yıl el koyma ve 30 bin ruble para cezası veriliyor.
 
OSAGO araç sigortası olmadan trafiğe çıkan sürücülere de günlük 800 ruble ceza kesilecek.
 
Alkollü iken elektrikli scooter ve benzeri vasıtalarla ihlalde bulunan sürücülere verilecek cezalar da ağırlaştırılıyor. Bu tür cezalar da ağır kategorisinde değerlendirilecek.
 
12.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi