Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Türk şirketlerin doğru seçimi: Alabuga

Rusya Federasyonu'nda Türk şirketlerinin yatırım için seçtikleri bölgelerin başında gelen Alabuga SEZ (Özel Ekonomik Bölge), yatırım cazibesi derecelendirmesinde bir kez daha Rusya’nın en iyisi seçildi.


Kastamonu Entegre'den Hayat Kimya'ya, Coşkunöz Holding'e kadar Türk sermayeli yatırımların damgasını vurduğu, Tataristan Cumhuriyeti'ndeki “Alabuga” Özel Ekonomik Bölge yatırım cazibesi derecelendirmesinde Rusya’da en iyi SEZ olarak kabul edildi.
 
Turktatar.com sitesinin haberine göre, Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı Teknoparklar Birliği ile birlikte, özel ekonomik bölgelerin (SEZ) yatırım çekiciliğinin 4. derecelendirmesini gerçekleştirdi. 
 
2020 derecelendirmesine Rusya’nın on iki bölgesinde yer alan on altı SEZ dikkate alındı. 
 
Uzmanlar reytingi hazırlarken, ülkenin en iyi endüstriyel üretim ve teknoloji-inovasyon SEZ’ini belirlemeyi amaç edindi. 
 

 


Reyting sonucuna göre,  Rusya’daki SEZ’ler arasında yatırım cazibesi bakımından üst üste dördüncü yıl ilk sırada Tataristan’daki SEZ “Alabuga” yer aldı.  
 
Ayrıca,  Tataristan’da bulunan diğer bir Özel Ekonomi Bölge olan “Innopolis” de teknoloji-yenilikçi tipte özel ekonomik bölgelerin ilk dört lideri arasına girdi. 
 
Derecelendirme notu derlenirken SEZ’de yer alan şirketlerin sayısı, yapılan yatırımların hacmi, yatırımcılar için fayda ve tercihlerin mevcudiyeti, altyapının mevcudiyeti, bölgenin yatırım çekiciliği, SEZ ile ilgili internetteki bilgilerin açıklığı ve diğer parametreler dikkate alındı. 
 
3.12.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi