Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya Merkez Bankası 140 'finans piramidi'ne karşı uyardı

Rusya Merkez Bankası, halkı koronavirüs döneminde internette ortaya çıkan dolandırıcılık yöntemlerine karşı halkı uyardı. Kurumun basın bürosundan yapılan açıklamada, dolandırıcıların insanları yabancı şirketlere ve sahte kripto para birimlerine yatırım yapmaya ikna etmek için finans piramitlerini kullandığına dikkat çekildi.

Buna göre dolandırıcılar, finans piramitlerinin reklamını yapmak için sıklıkla sosyal ağları ve online oynanan oyunları kullanıyor.

Merkez Bankası yetkilileri, dolandırıcılara para kaptırmak istemeyen vatandaşlara, para yatırmak istedikleri şirketin yasal faaliyet yürüten bir şirket olduğundan emin olmaları tavsiyesinde bulunuyor. Özellikle de "yabancı şirketler"in adı öne çıkarılıyor. 

Merkez Bankası verilerine göre, yılın ilk dokuz aylık döneminde ortaya çıkarılan finans piramidi sayısı 140. Bu piramitlerin 64'ü internet projesi, 32'si özel limited şirket, 13'ü kooperatif ve 9'u şahıs şirketi hüvviyetinde.

4.12.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi