Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Lukaşenko sonunda pes mi ediyor?

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, “Kendim için anayasa yaptığım yok. Yeni anayasayla artık devlet başkanı olarak çalışmayacağım. Öyleyse sakin olun, bu süreci telaşsız geçirin” ifadesini kullandı.

Yeni anayasa kabulü sırasında “birilerinin numara yapmasına veya sonra yeni anayasaya göre seçimler sırasında birilerinin hile yapmasına” hiçbir izin vermeyeceğini dile getiren Lukaşenko, “Bunun istediğim bir olmadığını bilsem dahi. Neden? Çünkü Belarus halkı geçmesi gerektiği yolu geçmeli. Daha sonra birileri burada savaş çıkaracağına şimdi savaşsız olsun daha iyi” dedi.

Daha önce Belarus lideri, yeni anayasa taslağının 2021 başında kamuoyuna sunulacağını açıklamıştı. Yeni anayasanın, ülkenin geleceğine yönelik ortak vizyonu yansıtması gerektiğini söyleyen Lukaşenko, yeni anayasanın nasıl olacağına Belarus halkının karar vereceğinin altını çizmişti.

Belarus’ta, ağustosta yapılan devlet başkanlığı seçimlerinden bu yana protestolar devam ediyor. Seçimleri, oyların yüzde 80.1’ini alan Lukaşenko kazanmıştı, ama muhalefet seçim sonuçlarını kabul etmiyor. (Sputnik)

27.11.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi