Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rusya'da maske sıkıyönetimi ilan edildi

Rusya'da artan koronavirüs vakalarına karşı yeni bir önlem açıklandı. Rusya Halk Sağlığı ve Tüketici Hakları Kurumu Rospotrebnazdor,  maske kullanma mecburiyetini ülke çapında genişleten bir kararı bu sabah ilan etti.

Buna göre Rusya genelinde bugünden başlayarak toplu taşımacılıkta, takside, asansörde, park yerlerinde ve insanların kalabalık olarak toplandığı yerlerde maske takılması zorunlu olacak. 

Rospotrebnazdor "insanların kalabalık olarak toplandığı yerler" tanımının anlaşılmaması üzerine yeni bir açıklama yaptı ve bunu "50'den fazla kişinin toplandığı kapalı alanlar" olarak netleştirdi. 

Eğlence yerleri, restoran ve kafeler de 23.00-06.00 arası kapalı kalmaları tavsiye edildi. Ancak Moskova Belediyesi yetkilileri, gece eğlence yerlerine giriş için QR kodu uygulamasının yeterli olduğunu, tavsiye kararına rağmen bu işletmeleri gece kapatmayı planlamadıklarını açıkladılar. 

Uygulama yarın başlayacak.

Daha önce toplu taşımada maske takmayanlara 4 bin ruble para cezası kesiliyordu. Şimdi bu cezanın yaygınlaşması bekleniyor. 

27.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi