Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

"Koronadan değil para cezasından kaçınmak için maske takılıyor..."

Rus doktor Vladimir Zaytsev, salgın sırasında tıbbi maske takarken en fazla yapılan hata ve ihmaller ile olası sonuçlar konusunda uyarılarda bulundu. Rus basınına yaptığı açıklamada, çoğu kişinin virüsten korunmak yerine, “ceza ödememek” için maske taktığını belirten Zaytsev, salgının başlangıcına göre halkın bu konuda daha duyarsız hale geldiğine, bunun büyük tehlike yarattığına dikkat çekti. 

Maskenin çenenin üzerine takılmasının hiçbir yararı olmadığını belirten uzman, aynı maskenin birkaş saatten fazla takımasının, tekstil maskelerin yıkanmadan defalarca takılmasının da riskli olduğunu vurguladı.
 
Rus doktor ayrıca, özellikle toplu taşma araçlarında yüzeylere temas ettikten sonra elleriyle yüzlerine, burunlarına ve gözlerine dokunmamaları konusunda vatandaşları uyardı. 
 
Eğer kalabalık cadde sokaklarda değilse, park ya da bahçelerde, açık havada, hele de spro yaparken maske takmanın da fayda değil zarar getireceği uyarısı tekrarlandı. 
 
26.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi