Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Kudrin uyardı: "En zorlu krizdeyiz, kayıp 2 trilyon rubleyi bulabilir..."

“Rusya, pandeminin yol açtığı ekonomik kriz nedeniyle 2020 yılında 2 trilyon ruble (26,2 milyar dolar) bütçe gelirinden mahrum kalabilir.” Bu açıklama Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin’den geldi.

Rusya ekonomisinde 2020'de yüzde 4,5-4,8 aralığında daralma öngören Kudrin, “Devlet halka ve iş dünyasına daha fazla destek olmalı, çünkü bugün 1991 ve 2008-2009 krizlerine göre çok daha zor bir durum var” dedi.
 
Rusya’da devletin ek yardım sağlamak için yeterli finansal kaynaklara sahip olduğunu belirten bürokrat, Ulusal Varlık Fonu’nun büyüklüğünün bu yıl 8 trilyon rubleye yükseldiğine dikkat çekti.
 
Kudrin, daha önceki bir açıklamasında 2020 için ekonomik küçülme tahmininin yüzde 5 olduğunu belirtmişti. Hükümet ise bu tahmini yüzde 4 olarak açıkladı. 
 
Sayıştay Başkanı, ekonomide madencilik ve imalat sektörlerinin yüksek, KOBİ’ler ile hizmet ve turizm sektörlerinin ise düşük paya sahip olmasının, Rusya’da GSYH daralmasının diğer ülkelere göre daha düşük olmasına neden olduğuna işaret etmişti.

26.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi