Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusların yılbaşı destinasyonu Türkiye

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), önümüzdeki yılbaşı dönemi için Rusya vatandaşları arasında en popüler tatil destinasyonlarını açıkladı. ATOR)Başkanı Maya Lomidze, Rus medyasına yaptığı açıklamada, yurt dışında yılbaşı tatili için en fazla tercih edilen ülkenin Türkiye olduğunu belirtti.

Rusya içinde Krasnodarsk’ın ilk sırada olduğunu söyleyen Lomidze, St.Petersburg, Moskova, Kırım ve Stavropol’ün de popüler destinasyonlar arasında olduğu bilgisini verdi.
 
Koronavirüs salgınında yeni bir dalga ihtimaline karşın, Rusya vatandaşlarının yılbaşı turlarına ilgi gösterdiklerini belirten Lomidze, Türkiye’nin yanı sıra Maldilver, Birleşik Arap Emirlikleri, Belarus, Kazakistan, İngiltere ve İsviçre turlarına da talep olduğunu kaydetti.
 
Lomidze, geçen sene yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ilk defa Ruslar aasında popüler bir tatil destinasyon haline geldiğini beliterek, “Mısır pazarının kapalı olması ve uzak destinasyonların pahalılığı Türkiye’yi yıl boyu gidilen bir destinasyon haline getirdi. Türkiye, Rusyalı turistlerin, özellikle İstanbul'a talep patlaması yaşanmasıyla birlikte yılbaşı tatili için en çok tercih ettiği beş destinasyon arasına da girdi. Bu daha önce görülmeyen bir durum” demişti.
 
15.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi