Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da 4 gün mesaiye alkol itirazı

Rusya'da uzun süredir gündemde olan haftalık mesaiyi 4 güne indirme planlarına farklı bir yaklaşım:  Rusya Dumasında iktidar partisi Birleşik Rusya'nın milletvekili ve eski Federal Halk Sağlığı Başkanı doktor Gennadi Onişenko, bu teklifie karşı olduğunu açıkladı.

Komsomolskaya Pravda gazetesine konuşan eski sağlık bakanlığı yetkilisi, mesainin 4 güne indirilmesi durumunda insanların daha çok içki içmeye başlayacağını söyledi.

Pek çok federal bölgede eğlence sektörünün gelişkin olmadığına dikkat çeken Onişenko, bu yüzden "insanların aileleriyle birlikte dışarıya çıkmak yerine divanda ya da garajda oturup içki içtiğini" dile getirdi.

Milletvekili ayrıca pandemi yüzünden düşen gayri safi milli hasılanın 4 günlük mesai düzeninden de olumsuz etkileneceği görüşünde.

Hükümete bağlı Finans Üniversitesi'nin rektör yardımcısı Aleksandr Safonov da 4 günlük mesaiye karşı çıkmıştı. Safonov, haftada 4 gün çalışılması durumunda halkın gelirlerinin ve emek üretkenliğinin azalacağı uyarısında bulunuyor.

Rusya'da kamuoyu uzun süredir haftada 5 yerine 4 gün çalışılması önerisini tartışıyor. Öneriyi yüksek sesle dillendiren ilk üst düzey yetkili eski başbakan Dmitri Medvedev olmuştu.

22.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi