Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Kadirov, Moskova'da düzeni bozan 100 genci "ağır iş" cezasına çarptırdı

Rusya basını, Çeçen lider Ramzan Kadirov'a atfen, "Kadirov kanunları"nı tartışıyor: Moskova’da yaşayan, madde bağımlılığı bulunan ve toplumsal düzeni bozdukları belirtilen 100 genç Çeçen’in, "ağır işlerde çalıştırılmak üzere" Rusya Federasyonu’na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti’ne geri gönderildikleri belirtildi. 


Gazeta.ru’nun haberine göre, Duma Milletvekili Adam Delimhanov, Çeçenistan’a gönderilen 100 Çeçen gencin, olumsuz davranışlarının farkına varıp ders almaları için ağır işlerde çalıştırılacaklarını açıkladı.

Gençlerin aileleriyle görüştüğünü belirten milletvekili, “Toplumsal düzeni bozan bu kişiler en ağır işleri yerine getirecekler. Başka yere gitmemeleri ve kaçmamaları için aileleri onları kontrol edecek” dedi. 

Çeçenistan İçişleri Bakanı Ruslan Alhanov ise “Eğer aileleri oğullarıyla başa çıkamıyorlarsa, biz bunu yapabiliriz. Böyle bir durumla karşılaştıysanız bize haber verin” çağrısında bulundu.

5.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi