Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da e-cüzdan ve ulaşım kartlarına anonim para yüklemek yasak

Rusya'da 3 Ağustostan itibaren elektronik cüzdan kullanım kuralları değişti. Buna göre, Yandex.Dengi, QIWI-Koşelyok, PayPal, VK Pay ve benzeri cüzdan uygulamalarına ödeme terminalleri ve cep telefonu operatör şubelerinden nakit para yatırma olanağı kaldırıldı. Yeni kanun bu hesaplara para yatırabilmek için kimlik beyan ederek bir banka hesabını cüzdana bağlamak şartını getiriyor.
 
Lenta portalı aynı kanunla birlikte, bazı bölgelerde ulaşım kartlarına para yükleme kurallarının da değiştiğini haber veriyor. Lipetsk, İvanovo ve Velikiy Novgorod gibi bölgelerde ulaşım kartına artık anonim olarak nakit para yüklenemeyecek. Yüklemeler banka şubelerinde, ATMlerde ya da internet üzerinden ödeme linkleri aracılığıyla yapılacak.
 
Moskova'da kullanılan Troyka ve St. Petersburg'da kullanılan Podorojnik kartlarında bir değişiklik yok, ancak Podmoskovye tabir edilen semt ve şehirlerde geçerli Strelka kartına da artık anonim yükleme yapılamayacak.
 
İlkokul öğrencileri ve şirket çalışanlarının kullandığı türde kartların nakit yükleme yasağı kapsamına girip girmediği ise belirsiz.
 
4.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi