Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Nargile kafeler de kapanacak

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma tütün ürünü yasaklarını genişeleten tasarıyı onayladı. Uzun süredir gündemde olan yeni tasarıya göre, artık nargile ve elektronik sigara da normal tütün ürünleri yasakları ile aynı kapsamda değerlendirilecek.

Uzmanlara göre, yasada "kamusal alanda" ifadesi yer aldığı için bunun "sınırlı bir yasak" olduğunu iddia edenler olsa da, artık kafelerde nargile içilmesi ve plajlarda elektronik sigara kullanımı yasak kapsamında olacak. 

Tasarı her türlü elektronik sigara, vape, nargile ve benzeri ürünü sigara benzeri tütün ürünleri ile eşitliyor. Bu da sigara için geçerli olan bütün yasak ve sınırlamaların bu ürünler için de geçerli olması demek.

Yani şu anda sigara içilmesi yasak olan bütün yerlerde nargile ve elektronik sigara içmek de yasak olacak. Yasağı ihlal edenler sigara yasağını ihlal edenlerle aynı cezalara çarptırılacak. Ek olarak tıpkı sigara gibi bu ürünlerin de reklamlarının da yapılması yasak kapsamına alınıyor.

Yasanın tanıdığı 90 günlük geçiş süresinin ardından nargile kafelerin tamamı faaliyetlerine son vermek zorunda.

24.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi