Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Rusların hobisi gelir kapısı oldu

Boş zaman eğlencesini paraya çeviren Rusya vatandaşlarının oranı şaşırttı. İnsan kaynakları portalı HeadHunter'ın araştırmasına göre, ülkede yaşayan erkeklerin yüzde 27'si, kadınlarınsa yüzde 15'i hobisini kazanca dönüştürmüş.

İnsanların para kazandıkları hobiler arasında en yaygın kategori, yüzde 59'luk payla "sanat, eğlence ve medya". İkinci sırada yüzde 39'la "bilişim teknolojileri, internet ve telekom" var.

Araştırmaya katılanların verdiği cevaplara göre, işe dönüşmeye en yatkın hobiler arasında yüzde 25'le programcılık ilk sırada. Resim yüzde 13'le ikinci, yazarlık yüzde 6 ile üçüncü.

"Hobimi işe dönüştürürken zorluk çektim" diyenlerin en kalabalık olduğu kategori yüzde 70'le oyun programcılığı. Bu oran resimde yüzde 63, yazarlıkta ise yüzde 58.

Son olarak, hobisinden para kazananların yarısı maaşla çalışan uzman haline gelirken yüzde 13'lük bölüm kendi işini kurmuş.

10.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi