Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

153 rubleden 4 savaş uçağı sattı!

Rusya'nın Nijniy Novgorod bölgesinde devlete ait olan, ıskartaya çıkarılmış 4 savaş uçağını tanesi 153 ruble, yani 15 TL'den satan memur Andrey Silyakov, 9 yıl farandıktan sonra sonunda yakalandı. İzvestiya gazetesi, Silyakov'un bu eylemi "şaka amaçlı" gerçekleştirdiğini söyleyip kaçtığını ve yıllarca polisten saklanmayı başardığını yazıyor.

Andrey Silyakov'un o dönemde kamunun petrol rezerv işletmesi Rosrezerv'de yönetici olduğu öğrenildi. Savcılık Silyakov'un 4 adet MiG-31 savaş uçağını kayıtlarda metal plaka ve  "montaj parçası" göstererek bir yakınının şirketine sattığını ortaya çıkardı. 2009 yılında gerçekleşen olay nedeniyle Silyakov hakkında 2011 yılında tutuklama kararı çıkartılmıştı.

Gazete uçakları Silyakov'a yakın bir şirketin satın aldığını, daha sonra da piyasa fiyatından yine Nijniy Novgorod'daki Sokol Uçak Fabrikası'na sattığını bildiriyor. Buna göre devletin uğradığı zarar 1 milyar rublenin üzerinde (14 milyon dolar).

4.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi