Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya ticari emlak piyasası: Yeni ofislerde arz yüzde 31 azaldı

Rusya’da koronavirüs salgını ve ekonomideki durgunluk nedeniyle, 2020’de büyük kentlerde yeni ofis alanlarının yüzde 31 azalması bekleniyor. Moskova’da yeni ofis alanlarında bu yıl yüzde 20, St.Petersburg’da yüzde 50 düşüş olacağı tahmin ediliyor.

RBC'nın haberine göre, uzmanlar, nüfusu 1 milyonun üzerindeki kentlerde yeni ofis piyasasında bu yıl arzın 46 bin 200 metrekare olacağını öngörüyor Bu rakam 2019’a göre yüzde 31 düşük.

Trinfiko şirketi yetkilisi Artyom Tsogoyev, Business FM ile söyleşisinde, ofis inşaatlarında yeni konseptlere geçilebileceğini belirterek, “2008 krizinde emlak yatırımcılarının birçoğu ofis projelerini konuta çevirdi. Bugün çoğu şirket ofis alanlarını azaltıyor, kimileri ofislerden tamamen vazgeçti” dedi. 

Rusya’da ofis inşaatları son üç yıldır azalmaya devam ediyor. Voronej, Omsk, Volgograd, Kasnodar gibi kentlerde ise talepteki düşüşe rağmen ofis açığı yaşanmaya devam ettiği belirtiliyor.

1.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi