Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

İnşaat ve sanayide 1 milyon test

Moskova’da çalışanlara Covid-19 ve antikor testlerinin zorunlu hale getirilmesinin ve diğer koruyucu tedbirlerin maliyeti hesaplanıyor. Moskova'da 12-31 Mayıs tarihleri arasında, iş yerlerinde çalışanların en az yüzde 10’una koronavirüs testi yaptırmak zorunlu olacak.

1 Haziran tarihinden itibaren ise her 15 günde bir bu prosedürün tekrarlanması gerekecek. Böylece, önümüzdeki 1,5 aylık dönemde personellerin en az üçte birine test yaptırılması zorunlu olacak. 

Başkentte 12 Mayıs’tan itibaren sanayi ve inşaat şirketlerinin çalışanları işe gidebilecek. 3 milyon kişinin işbaşı yapacağı kentte, 45 gün içinde işverenlerin 1 milyon çalışana Covid-19 testi yaptırması gerekecek. Bunun iş dünyasına 1,5 aylık maliyeti 2,5 milyar ruble olarak hesaplanıyor.

Moskova Belediyesi’nin karşılayacağı antikor testlerinin toplam indirimli fiyatının ise 7,5 milyar ruble civarında olmasının beklendiği, çalışanlar için zorunlu olan tıbbi maske ve eldivenlerin fiyatı da ekendiğinde bu rakamın 15 milyar rubleye (204 milyon dolar) çıkacağı belirtiliyor. 

11.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi