Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da iş teklifleri neden reddediliyor?

İnsan kaynakları portalı Superjob Rusya'da personel adaylarının iş tekliflerini reddetme gerekçelerini mercek altına aldı. Yüzde 30'luk kesimin işe alınma aşamalarını başarıyla geçmelerine rağmen işbaşı yapmadıkları belirlendi. Bu kişilerin yüzde 26'sı maaşı düşük bulduğu için iş tekliflerine "Hayır" diyor.

Yüzde 23'lük bir kesim "işverenin dürüst davranmamasını" gerekçe göstererek işbaşı yapmazken, kabul alanların yüzde 22'si de ret gerekçesi olarak "çalışma şartlarının uygun olmamasını" ileri sürüyor. "Zarf içinde" tabir edilen kayıt dışı maaştan ya da yükümlülüklerin fazlalığından şikayet ederek işe başlamayanların oranı ise sadece yüzde 3.

Bir başka insan kaynakları portalı Avito Rabota verilerine göre, Rusya genelinde 2019 yılı maaş ortalaması 37 bin 900 ruble (3 bin 550 TL) oldu. Bu ortalama 2018'e kıyasla yüzde 6 yüksek. 2019'da maaş ortalamasının en yüksek olduğu sektör 49 bin 800 ruble (4 bin 670 TL) ile inşaat.

27.2.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi