Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rusya'da trafikte yabancılara takip

Rusya’da İçişleri Bakanlığı, yollarda yabancı plakalı ve yabancı sürücülü araçlara yönelik kontrolleri sıkılaştırmaya hazırlanıyor. “Yol haritası” adlı yeni tasarıda, yabancı ülke vatandaşları için trafik cezalarının yabancı dillere çevrilmesi öngörülüyor.

Kommersant gazetesinin haberine göre, Moskova’da yabancı plakalı otomobiller içinde en fazla Belarus, Ukrayna, Moldova ve Ermenistan plakalı araçların sürücülerin trafik ihlalleri yaptıkları tespit ediliyor.

Tasarıda, 15 Aralık 2019 tarihine kadar İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Federal Gümrük Servisi’nin, yabancı plakalı otomobillerin sahipleri hakkında verileri toplaması ve Devlet Trafik Denetleme Dairesine sunması teklif ediliyor.

Autonews sitesinin aktardığı verilere göre, Moskova’da sene başından bu yana 2 binden fazla yabancı plakalı araç park ihlalleri nedeniyle polisler tarafından çekildi.

9.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi