Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rönesans'ın iki Aura AVM’sine talipli var

Rönesans Holding’in emlak yatırım şirketi Renaissance Development, Rusyanın Yaroslavl ve Surgut şehirlerinde sahibi olduğu iki alışveriş merkezi için gelen teklifleri değerlendirmeye aldı.  St. Petersburg’dan Moskova’ya, Krasnoyarsk’a kadar  Rusya’nın pek çok şehrinde kendi AVM’lerini işleten en büyük Rus yatırım gruplarından MallTech’in, Rönesans’ın iki yatırımına talip olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili Rus medyasından çıkan haberler sonrası TürkRus.Com’a bilgi veren Rönesans Holding Rusya Başkanı Avni Akvardar, “Kendi yatırımımız olan iki Aura AVM'si, en başarılı yatırımlarımız arasında, hedeflenen düzeye geldi. İkisi için daha önce olduğu gibi bugün de teklifler var. Elbette değerlendiriyoruz. İstediğimiz fiyat verilirse satabiliriz. Ama şu aşamada kesinleşmiş bir durum yok” dedi. 

Kommersant gazetesinde çıkan haberde, Rönesans’ın Aura AVM’lerini  MallTech’e satarak kendi iş merkezleri ve lüks konut projelerine daha fazla ağırlık vermek istediği yorumu yapıldı. Gazete, Rönesans ile MallTech arasında görüşmelerin devam ettiğini yazdı. İki grup arasında bu ilk işbirliği değil.  MallTech grubu 2013 yılında Rönesans Holding’ten 153 bin m2’lik Aura Novosibirsk’i satın almıştı. 

Colliers International uzmanlarından Stanislav Bibik, satışı gündemde olan iki AVM’nin de bulundukları şehirlerde istikrarlı müşteri trafiği yakalayan “iyi aktifler” olduğunu, bölge pazarında önemli ağırlıklarının bulunduğunu söyledi. Knight Frank uzmanı İgor Roganoviç de, iki iş merkezinin de istikrarlı gelir getiren seviyeye çıktığını ve böyle bir satın almanın MallTech için kazançlı olacağını söyledi. 

Aura Yaroslavl 120 bin m2, Aura Surgut ise 95 bin m2 alana sahip. 

7.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi