Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Sahte belge-pasaporta hapis

Rusya'da Ağustos ayında bazı yeni yasaların yürürlüğe girmesi bekleniyor. Çalışanları, işverenleri, konut sahiplerini ilgilendiren önemli yasal düzenlemelerle neler değişecek?

 Bu ay uygulamaya konacak bir yasa, sahte pasaport ve benzeri belge hazırlayanlara verilen hapis cezasının iki yıldan üç yıla çıkarılmasını öngörüyor. 

Son olarak, 19 Ağustos günü yürürlüğe girecek yeni yasaya göre, ülkeye sertifika olmadan 5 kilogramın üstünde meyve-sebze, ya da 3 buketten fazla çiçek sokmak yasaklanıyor.

Yeni bir yasaya göre, çalışanların, maaşını çektiği bankayı değiştirme talebine yanıt vermeyen işverenler 50 bin ruble (780 dolar) para cezasına çarptırılacak.

Bir diğer değişiklik çalışmaya devam eden emeklilerle ilgili. Bu kişilerin emekli maaşında artışa gidilmesi kararlaştırıldı. 

4 Ağustosta yürürlüğe girecek bir başka yasa, konut sahiplerinin evlerini gönüllü olarak doğal afetlere karşı sigorta ettirmelerini teşvik etmeye yönelik. Konutunu sigorta ettirenler mülkiyet vergisi ve tadilat aidatlarında indirim alabilecek.
 
2.8.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Moskova'da izolasyon önlemlerinin kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi