Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Türk profesyonel Domino's'tan Mail.Ru'ya

Rusya pazarında Türk profesyonellerin başarı öykülerine bir yenisi daha eklendi. Domino's Pizza'nın eski Rusya genel müdürü olarak önemli bir başarıya imza atan Güvenç Dönmez, Mail.Ru Group'un yemek teknolojileri geliştirme projesinin başına geçti. Dönmez, Mail.Ru'da "foodtech" projesi geliştirme stratejisinden sorumlu başkan yardımcısı görevine atandığını TürkRus.Com'a açıkladı. Rusya'nın en büyük bankası Sberbank da projenin ortağı konumunda.

Mail.Ru Group, Rusya'da "foodtech" faaliyetlerini Delivery Club markası ile yürütüyor. Online yemek siparişi hizmeti veren Delivery Club'ın 2019 yılı ikinci çeyrek cirosu 865 milyon ruble (13,6 milyon dolar) olarak açıklanmıştı.

Ancak grubun foodtech alanındaki faaliyetleri bu kadarla sınırlı değil. Mail.Ru Group'a bağlı Foodtech Ventures, yemek ile teknolojiyi birleştiren her türlü startup girişimini yatırım amaçlı olarak yakından takip ediyor.

Güvenç Dönmez Rusya'daki, başarı öyküsünü Bloomberg Businessweek Türkiye dergisine geçen yıl verdiği söyleşide anlatmıştı: 

"Dönmez 2015 yılında Domino’s Pizza’nın Rusya Genel Müdürü olduğunda, markanın ülkedeki konumu pek de iç açıcı değildi. O dönemde Rusya genelinde yalnız 19 restoranı olan Domino’s Pizza için, ülke ekonomisini derinden etkileyen ekonomik kriz başa çıkılması gereken bir diğer önemli sorundu. Küresel ölçekli şirketlerde
yöneticilik kariyeri bulunan Dönmez için bu yeni görev hiç kolay olmayacak gibi görünüyordu. Ama aradan geçen yaklaşık üç yıllık süreç Domino’s Pizza ve genel müdürü için başarılı bir dönem oldu. Zira o günden bugüne şirketin Rusya operasyonları yaklaşık sekiz kat arttı ve geleceğe yönelik daha da iddialı bir büyüme hedef konuldu. "

Güvenç Dönmez'in başarı öyküsü daha önce TürkRus.Com'a şu haberlerle yansımıştı: TIKLAYIN

30.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Moskova'da izolasyon önlemlerinin kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi