Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

McDonald's hamburgerlerinde antibiyotik

Rusya'nın resmi kalite kontrol kurumu Roskaçestvo, ünlü ABD'li fast food devi McDonald's'ta satılan hamburgerlerde antibiyotik kalıntısına rastlandığını açıkladı. Şirket yetkilileri ise iddiayı reddererek kuruma tepki gösterdi.

Roskaçestvo'nun hamburgerlerle ilgili raporunda, McDonald's'ta satılan Big Mac burgerlerde antibiyotik kalıntısı tespit edildiği belirtildi. McDonald's temsilcileri bunun üzerine açıklama yaparak Roskaçestvo'nun araştırmasının "kaliteden yoksun" olduğunu ileri sürdü. 

Roskaçestvo yetkilileri ise, araştırmanın test standartlarına ve tüm yöntemlere uygun olduğunu açıklayarak raporun arkasında olduklarını duyurdu. 

Roskaçestvo'nun araştırmasında hamburgerler içerdikleri kalori ve antibiyotik kalıntısı gibi kriterlere göre değerlendirmeye tabi tutuldu.

Yapılan incelemelerde en kalorili ürünün Black Star Burger tarafından üretilen Klassika adlı burger olduğu tespit edildi. Ayrıca McDonald's, KFC ve MyasoRoob ürünlerinde çeşitli antibiyotik kalıntılarına rastlandığı açıklandı. 

12.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi