Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Dolar 2 hafta sonra 70 rubleyi gördü, Gref: "Yıl sonunda 60 ruble olacak"

Dolar ve euro, yeni haftaya ruble karşısında güçlenerek başladı. Pazartesi sabahı dolar iki hafta aradan sınra ilk kez 70 rubleyi gördü. Euroa da 79 rubleye kadar yükseldi. Ancak Sberbank Başkanı German Gref, yıl sonuna doğru rublenin kayıplarını geri alacağı düşüncesinde.

German Gref, bu yıl petrolün varil fiyatının 60 dolara kadar yükselmesini beklediğini açıkladı. Ünlü bankacı bu gelişmeye pararel olarak rublenin de dolara karşı değer kazanacağını öngördü. Gref'in dolar kuru tahmini 60 ruble.

Gref'in TASS ajansına bu açıklamayı yaptığı sırada Brent marka petrolün varil fiyatı 40,7 dolar, dolar kuru da 69,8 ruble idi.

Ancak ünlü yönetici, koronavirüs salgınında ikinci dalganın başlaması durumunda dolar/ruble kurunun da dalgalı bir seyir izleyeceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Gref, Sberbank olarak ilk başta ülke ekonomisinin bu yıl yüzde 6 ile 9 arasında bir oranda küçülmesini beklediklerini, ancak gelişmeler ışığında tahminlerini olumlu yönde revize ettiklerini söyledi. Buna göre, yeni tahmin GSMH'de yüzde 4,2 ile 4,5 arasında bir küçülme öngörüyor.

29.6.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi