Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Moskova-Kazan otoyolu için yeni hedef: "Dört yılda tamamlamak istiyoruz"

Rusya’da uzun süredir gündemde olan Moskova-Kazan otoyol projesi için yeni tarih verildi. Karayolları kurumu Avtodor’un Genel Müdürü Vyaçeslav Petuşenko, otoyolu dört yılda inşa etmek istediklerini söyledi.

Tass ajansının bildirdiğine göre, “Bu olağanüstü bir hedef, ama gerçekçi” diyen Petruşenko, projeye bir ay içinde, inşaat alanıyla ilgili hazırlıklara yıl sonuna kadar başlanmasının planlandığını belirtti.

Rus yetkili, otoyol inşaatının hedeflenen sürede tamamlanması halinde bunun Rusya ve SSCB tarihinde bir ilk olacağının altını çizdi. 

Moskova-Kazan otobanının ilk başta 2027'de bitirilmesi hedefleniyordu. Başbakan Yardımcısı Marat Husnullin, inşaatın 2024 yılına kadar tamamlanmasını teklif etmişti.

Moskova-Kazan otoyolu inşası projesi Devlet Başkanı Vladimir Putin'in direktifi üzerine hazırlanmıştı. Proje Avrupa ile Çin'in Batı bölgelerini birbirine bağlamamasını öngören uluslararası transit koridorunun bir parçası olarak tasarlanmıştı. 

29.6.2020


Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi