Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Ünlü oligark Deripaska'dan devlete eleştiri: "Artan yoksulluğun sorumlusu..."

4 milyar dolarlık servetiyle Rusya’nın en zengin oligarklarından biri olan Oleg Deripaska, Rusya’da “yoksulluğun neden azalmadığı" konusunda devlete yönelik eleştirilerde bulundu. Davos Ekonomik Forumu’nda katıldığı seminerin ardından Telegram hesabından paylaşım yapan ünlü milyarder, “Rusya’da son yıllardaki stagnasyonun ve yoksulluk sorununun çözülememesinin sorumluluğu Merkez Bankası’na ait” dedi.

Merkez Bankası’nın kur politikasını sert bir dille eleştiren Deripaska, “ekonominin reel sorunlarıyla ilgilenilmediğini” savundu. 

Ünlü oligark, Merkez Bankası’nın önceliğinin yoksulluğu azaltmak, ekonomik büyümeyi sağlamak ve yeni istihdam alanları yaratmak olduğunu söyledi. 

Deripaska, daha önce yaptığı açıklamada ise Rusya Merkez Bankası’nı 2,5 milyonluk istihdam alanını ortadan kaldırmakla suçlamıştı. 

Rusya'da pek çok analist, Merkez Bankası'nın önceliğini düşük enflasyona vermesi yüzünden piyasaların haddinden fazla sıkıldığını ve ekonomik büyümenin sekteye uğradığını savunuyor. Başkan Putin de düşük büyüme ile ilgili kaygılarını dile getirmiş ve halkın reel gelirinin arttırılması gerektiğini vurgulayarak "Daha az kemer sıkılacağı" mesajı vermişti. 

25.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronavirüs yüzünden evde çalışma düzenine geçtiniz mi?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi