Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Kültür Bakanının eski defterleri: Kültürlü değilim, müze, tiyatro sevmem!

Rusya'nın 40 yaşındaki yeni Kültür Bakanı Olga Lyubimova sosyal medya bazı mesajlarını silmesi tartışma yarattı. 12 yıl önce, "Paris'e gidip Louvre müzesini görmediğini, klasik müzik ve tiyatro sevmediğini" yazan Lyubimova'nın, popüler blog servisi LiveJournal üzerinden yayın yapan blogundaki eski tarihli bazı mesajlarını sildiği ya da erişime kapadığı ortaya çıktı. Konu sosyal medyada büyük yankı yarattı ama önde gelen gazetelerin "topa girmediği" gözden kaçmadı. 

Konuyla ilgili bir haber yapan The Insider, bakanın silinen yazılarından bir kısmına Web  Archive üzerinden erişilebildiğini yazdı. Yeni kültür bakanı bir  yazıda "hiç de kültürlü bir insan olmadığını", opera, bale, klasik müzik, tiyatro ve müze sevmediğini söylüyor.

Söz konusu yazılarda Lyubimova'nın sivil topluma dair görüşleri de yer alıyor. Lyubimova bunlardan birinde "Eskiden mitinglere alkolikler giderdi, sonra mutsuzlar ve umutsuzlar gitmeye başladı" diyor.

Gazetecilik eğitimi gören ve kültür programlarına imza atan Lyubimova evli ve iki çocuk annesi. Son haberler üzerine "çiçeği burnunda bakan"dan henüz bir açıklama gelmedi. 
  

24.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronavirüs yüzünden evde çalışma düzenine geçtiniz mi?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi