Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da şirketlerin en fazla zarar ettikleri bölgeler hangileri?

Rusya'da şirketlein mali bilançoları mercek altına alınarak ülkenin "zarar haritası" çıkarıldı. Finexpertiz'in araştırmasına göre, 16 federal bölgede şirketlerin yüzde 40'ı zarar halinde. Durumun en kötü olduğu bölgeler Çukotka Özerk Okrugu ve Yahudi Özerk Vilayeti. Bu iki bölgede zarar eden şirketlerin oranı yarıdan fazla.

Astrahan, İvanovo, Kostroma, Novgorod, Pskov, Penza, Sahalin, Tver, Habarovsk, Karelya, Hakasya, Kırım, Kuzey Osetya, Alanya ve Nenets bölgelerinde de zarardaki şirketlerin oranı yüzde 40 ile 50 arasında.

Sonuçları değerlendiren FinExpertiz Direktörler Kurulu Başkanı Yelena Turbnikova, Rusya'nın yeni işletmelerin kurulmasına olduğu kadar, mevcut şirketlerin desteklenmesi konusunda çaba harcaması gerektiğini söylüyor. Halbuki bu yönde tasarlanmış programların sayısı oldukça az.

Öte yandan, bazı bölgelerde kâr eden şirketlerin oranının hızla yükseldiği görülüyor. Örneğin İnguşetya'da bu oran son bir yılda yüzde 65,6'dan 81,8'e yükselirken, Sivastopol'da da kârdaki şirket oranı yüzde 53,1'den yüzde 60,9'a çıkmış durumda.

16.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi