Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Web yazılım uzmanı
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Ünlü Youtuber Yuri Dud Rusya'da bir kez daha 'yılın insanı' seçildi

TV ve yazılı basının ışıltısının sönmeye başladığı bir dönemde onun Youtube'daki kanalında her söyleşi olay oluyor, millyonlarca seyirci topluyor.  Ayrıca araştırmacı gazeteciliği en iyi örneklerini de, "siyasi tabu" sayılan konulardaki dosyaları ile yine o veriyor...  Dudak uçuklatan gelirleriyle Rusya'nın en ünlü video blogger'larından biri olan Yuri Dud, ülkede üç yıl üst üste "yılın insanı" seçildi. Dud, GQ dergisi tarafından bu ödüle layık görüldü. Dergiden yapılan açıklamada Dud için "Rusya'nın YouTube'daki yüzü" ifadesi kullanıldı.

Ödül gecesi bir konuşma yapan Yuri Dud, insanları Rusya'nın politik problemleri konusunda suskun kalmamaya çağırdı. Genç gazeteci "suskunluğun artık koruyucu bir muska olmadığını ve zengin muhitlerde yaşayanlar da dahil, bir gün herkesin kapısının çalınabileceğini" vurguladı. 

Öte yandan, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dmitri Peskov, Dud'un konuşması ile ilgili bir soru üzerine "Bu tür etkinliklerde yapılan konuşmaların toplumun genel ruh halini yansıttığı iddiasına katılmıyoruz, ama söylenenleri de dikkatle takip ederek not ediyoruz," şeklinde konuştu. Peskov ayrıca Dud'u kastederek "Alanında başarılı olmuş yetenekli genç insanların tezlerine karşı iyi temellendirilmiş başka tezler ileri sürecek kişilerin de çıkması muhtemeldir" dedi.

1986 yılında doğan Yuri Dud, spor gazeteciliğinden YouTube'a geçiş yapan bir isim. Kendi ekibiyle birlikte kurduğu vDud kanalında ses getiren söyleşilere imza atan Dud'un videoları milyonlarca kere izleniyor.

Dud'un konuşması şu bağlantıdan izlenebilir.

12.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi