Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"25 yaşın altına vize kalksın"

Almanya, kalifiye iş gücü açığını kapamak için 25 yaşın altındaki Rusya vatandaşlarına vizelerin kaldırılması teklifini gündeme aldı. Business FM’in haberine göre konu, Almanya’da düzenlenen ve Rusya-Almanya ilişkilerinin ele alındığı bir forumda tartışıldı.

Konuyu yorumayan Alman siyasetçi Ronald Pofalla, Rusya vatandaşlarının Almanya’ya vize ile gidebilmek için konsolosluklarda parmak izi vermeleri gerektiğini, bunun da Rusya şartlarına göre ciddi masraflara yol açtığını söyledi. Pofalla, 25 yaşın altındaki Rusya vatandaşlarına vizesiz rejim uygulanmasını önerisini desteklediğini söyledi. 

Almanya’da kısa süre önce yeni göçmen yasaları kabul edildi. Yasa paketinin amaçlarından biri, ülkeye daha fazla kalifiye iş gücü çekmek olarak açıklandı. 

Yeni düzenleme, yüksek eğitim sahibi yabancıların artık Almanya’ya iş aramak amacıyla altı ay süreliğine gelebilmelerini öngörüyor.  

Anketler, Rusya’da genç nüfusun önemli bir kesiminin daha iyi şartlar sunulursa yurt dışına çıkmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya’nın mültecilerden daha çok kalifiye yabancıları ülkeye çekmesi gerektiğini açıklamıştı.

20.7.2019


Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi