Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya'da havaalanlarında sigara izni

Rusya'da havaalanlarında sigara içme odalarının yeniden açılması yolunda önemli bir eşik geçildi. Duma, havaalanlarında sigara odalarının serbest bırakılmasını öngören yasa tasarısını ilk oturumda onayladı. Medyada Türkiye de "izin veren ülkeler" arasında örnek gösterildi.

Lenta.ru’nun haberine göre tasarıda, havaalanlarında güçlü havalandırma sistemlerine sahip özel odalarda sigara içilmesine verilmesi teklif ediliyordu.

Tasarı, sigara odalarından yalnızca bileti olan yolcuların yararlanabilmelerini öngörüyor.

Federasyon Konseyi Sosyal Politika Komitesi ise, havaalanlarında sigara içilmesine izin verilmesi halinde, diğer kamusal alanlarda da sigara odaları açılması gerektiğini savunarak tasarıya karşı çıkıyor. Yine de, uluslararası örneklere bakılarak sigara odalarına geri dönüleceği beklentisi yüksek.

Rusya’da 2013 yılında havaalanlarında sigara yasağı yürürlüğe girmişti.

Moskova’daki Vnukovo ve Şeremetyevo havaalanlarının yetkilileri sigara odalarına yeniden izin verilmesini talep etmişti.

Rusya’da eğitim, spor ve sağlık kuruluşlarının yakınlarında sigara içilmesi yasaklanırken, sigara içenlerin tren garı, toplu taşıma istasyonları ve havaalanları gibi yerlere en az 15 metre mesafede bulunmaları kuralı getirilmişti.

17.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi