Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

En güvenilir antivirüs programları

Rusya kalite kurumu Roskaçestvo ve Uluslararası Tüketici Araştırma ve Test Kurumu ICRT, Windows ve Mac işletim sistemlerinde çalışan antivirüs programları ile ilgili ortak araştırmanın sonucunu açıkladı. Araştırma kapsamında ücretli ve ücretsiz 35 program değerlendirildi.

Araştırmada Windows işletim sistemleri için en ideal antivirüs programının Bitdefender Internet Security olduğu sonucuna varıldı. Aynı programın ücretsiz versiyonu da en iyi üçüncü program seçildi. Windows için en ideal ikinci program ise ESET Internet Security olarak açıklandı. Bu üçlüyü Norton Security Deluxe ve Avast Free Antivirus izliyor.

Mac işletim sistemleri için en yüksek koruma sağlayan programlar ise sırasıyla ESET Cyber Security Pro, Kaspersky Internet Security ve Bitdefender Antivirus for Mac oldu. İlk beşe giren diğer iki program, G Data Antivirus ve Norton Security Deluxe.

Windows'un kendi antivirüs programı bir önceki araştırmanın sonuçlarına kıyasla listedeki yerini yükseltmeyi başarırken Mac'in kendi programı bu yıl da son sırada yer aldı.

17.7.2019
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi