Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'ya 'ithal işçi' şart: "Ulusal mega projeleri tamamlayamayız..."

Rusya’nın, ülkenin kalkınması için büyük önem atfedilen 'mega' nitelikli “ulusal proje”lerin hayata geçirilmesi için gerekli iş gücünden yoksun olduğundan endişe ediliyor. Vestifinance.ru’nun haberine göre, Rusya’da “ulusal proje” adı verilen altyapı projelerinin bir bölümünün iş gücü yetersizliğinden dolayı tamamlanamama riski bulunduğu belirtiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Dmitri Medvedev, “Her bölgede ulusal projelerin hayata geçirilebilmesi için iş gücü kaynaklarının gözden geçirilmesi gerekiyor. Bazı bölgelerde iş gücü yetersizliği riski görüyoruz. Büyük inşaat projeleri için de bu geçerli” dedi.

Rusya’nın her dönem iş gücüyle ilgili risklere sahip olduğunu belirten Medvedev, “İleride bunun yaşanmaması için, gerekli tekliflerin hazırlanması gerekiyor” diye konuştu.

Rusya Bakanlar Kurulu, altı yıl içinde tamamlanması planlanan 13 “ulusal proje” için 25,7 trilyon ruble (410,1 milyar dolar) kaynak ayırmıştı.

Uzmanlar, Medvedev'in sözünü ettiği açığın kapatılması için ülke dışından daha fazla işçi getirilmesi gerektiğini, bunun içim kotaların arttırılıp göçmen işçi politikalarının yumuşatılmasının kaçınılmaz olduğunu vurguluyor. 

16.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi