Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da AVM sahiplerinden hükümete uyarı: "Vergi borçları ertelenmezse...

Rusya Alışveriş Merkezleri Birliği AVM’lerin kredi borçlarının ertelenmesi için bir kez daha hükümete çağrı yaptı. Borçların 2021 yılına ertelenmemesi halinde, ülkedeki AVM’lerin yaklaşık dörtte birinin kapanabileceği uyarısında bulunuldu. 

Birlik yetkilisi Oleg Voytsehovskiy, İzvestiya gazetesine yaptığı açıklamada, talepleri kabul edilmezse, Rusya’daki AVM’lerin toplam 52 milyar ruble KDV, 24 milyar ruble emlak, 15 milyar ruble gelir vergisi ve 4 milyar ruble “birleşik sosyal vergi” borcuyla karşı karşıya kalacağını belirtti.

Rusya’da koronavirüs salgını nedeniyle vergi borçları 1 Temmuz’a kadar ertelenmişti. AVM’lerin ay sonuna kadar tüm KDV borçlarını ödemeleri gerekiyor.

Gazeteye konuşan Voytsehovkiy, “Neredeyse hiç gelir yok, satışların canlanması gerekiyor. Sektör devletten hiçbir sübvansiyon ve kira yardımı almadı. Tüm talepler geri çevrildi” dedi.

Rusya Alışveriş Merkezleri Birliği, vergi borçlarının en erken 1 Ekim 2020 tarihne kadar ertelenmesini talep etmişti.

Öte yandan Kovid-19 yüzünden Rusya'nın 27 şehrinde hala AVM'lerin kapalı olduğu, bunun da iflasları tetikleyeceği uyarısnda bulunuldu. Bu şehirler arasında St. Petersburg da bulunuyor. 
 

14.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi