Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rus uzman: "Moskova'nın kriterlerine Türkiye uyuyor, uçuş başlayabilir"

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova'nın dün dış hat uçuşlarını başlatmak için ortaya attığı 3 kritere Türkiye'nin de uyduğu yorumları artıyor. Dün Golikova'nın açıklamasının hemen ardından TürkRus.Com'u yaptığı (manşet haberimizde bulabilirsiniz) hesaplayama bazı Rus uzmanlar da katıldı. 

Tataya Golikova sefer düzenlenecek ülkeler için 3 kriter belirlediklerini belirtmiş ve "Birinci kriter, ilgili ülkedeki Kovid-19 vakası 100 bin kişide 40'tan fazla olmamalı. İkincisi, son 14 gün içindeki günlük ortalama vaka artışı yüzde 1'in üzerinde olmamalı. Üçüncüsü de, enfeksiyon yayılma hızı yüzde 1'den fazla olmamalı" demişt.

Komsomolskaya Pravda gazetesine konuşan Rus akademisyenlerden Artyom Gil, Türkiye'nin açıklanan kriterlere uyduğunu söyledi. Gil, Golikova'nın 100 bin kişide 40 vaka kriterine dikkati çekerek, "Neredeyse tüm Avrupa ülkeleri ve aynı zamanda Türkiye ve Asya ülkeleri de bu kriteri karşılıyor, teorik olarak uçuşlar başlayablir" dedi.

Sosyal medyadaki yorumlarda da, Türkiye dahil pek çok ülkenin bu kriterleri karşıladığı, sorunun "Rusya'nın nereye uçuşa izin vereceği" değil, "Hangi ülkelerin salgında ikinci dalga kaygısının arttığı dönemde Rus turist kabul etmeye yanaşacağı" olduğu vurgulanıyor.

11.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi