Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rus doktor: "Çin'den gelebilecek çok daha ölümcül virüsler kapıda..."

Son dönemdeki yorumları ile yıldızı parlayan Rus televizyonlarının ünlü siması Doktor Aleksandr Myasnikov, Çin'den gelebilecek bazı virüslerin koronavirüsten de, hıyarcıklı vebadan da daha tehlikeli olduğunu ve insanlığın çehresini değiştirebileceğini söyledi.
 
Myasnikov, Çin kökenli yeni bir domuz gribi olasılığının korkutucu olduğunu söyledi. Ünlü doktor, yeni bir salgın durumunda sadece yaşlıların ve hastalık geçmişine sahip olanların değil, çocukların ve gençlerin de hayatını kaybedeceğini ve ölü sayısının milyonlara varacağını ileri sürdü.
 
Myasnikov grip virüslerinin koronavirüslere benzemediğini, koronavirüs "içten içe yanan bir ateş"se, gribin bir "patlama" olduğunu da söyledi. Örneğin kuş gribinde ölüm oranı yüzde 35-45 arasında.
 
Doktor Myasnikov kuş gribinin bundan birkaç yıl önce Moskova yakınlarında da görüldüğünü, ancak mutasyon geçirip insana sıçrama yapmadığını hatırlattı.
 
Son olarak Aleksandr Myasnikov, koronavirüs salgınına "hiçbir şeye hazır olmadığımızı gösteren bir tatbikat" gözüyle bakılması gerektiği kanısında.
 
9.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi