Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

"Rusya'da zorlu dönem yeni başlıyor... Henüz dibi görmedik”

Rusya’da yıllarca Dmitri Medvedev hükümetinde başbakan yardımcılığı görevini yürüten, şimdi de "Rusya’nın Silikon Vadisi” sayılan Skolokova’nın başında olan Arkadi Dvorkoviç’ten önemli bir uyarı geldi. Dvorkoviç, Rusya ekonomisi için Kovid-19’dan kaynaklanan zorluklarının “daha yeni başladığını”  belirterek, “Henüz dibi görmedik” dedi.
 
Skolkovo Vakfı Başkanı Dvorkoviç, krize dibin görüldüğü yorumlarını “aşırı iyimserlik” olarak nitelerken, özellikle KOBİ’ler üzerindeki yıkıcı etkinin yaz sonundan itibaren yıl sonuna kadar görülebileceği uyarısında bulundu.
 
Dvorkoviç, 3 aylık karantina döneminde “beklemeye alınan” sorunların KOBİ’ler için yakında sı yüzüne çıkacağını ve şirket iflaslarının kademeli olarak artacağını söyledi. 
 
Dvorkoviç sorunun sadece KOBİ’lerle sınırlı kalmayacağını belirterek, “Sorunlar birikiyor. Bu gidişle birçok sektörde büyük oyuncular da pazarı terk etmek zorunda kalabilir. Hükümet herkese destek olmaya çalışıyor ama sonundan bazı öncelikler ağır basacak” dedi.

7.7.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi