Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da şirket ve şahıs iflaslarında son veriler: Mahkemeler çalışmayınca...

Rusya'da resmi iflas istatistiklerini tutan Fedresurs, yılın ilk yarısında şirket iflaslarının bir önceki yıla kıyasla yüzde 26 azaldığını açıkladı. Buna karşın iflas eden şahısların sayısı aynı dönemde yüzde 47,2 oranında artış gösterdi.
 
Servisin açıkladığı verilere göre, Ocak-Haziran döneminde 4 bin 500 tüzel kişilik iflas ederken, 42 bin 720 vatandaş da şahsen iflas etti. Konuyu haberleştiren Kommersant gazetesi her iki kategoride de iflasların özellikle ikinci çeyrekte oldukça yavaşladığına dikkat çekiyor.
 
Gazetenin yorumuna göre, iflaslardaki düşüşün en temel sebebi, karantina önlemleri nedeniyle yargı organlarının daha az çalışması. 19 Mart - 11 Mayıs tarihleri arasında mahkemelerin iflas davalarını nadiren görüştüğü bildiriliyor.
 
İflas sayısındaki düşüşü izah eden bir diğer faktör de moratoryum yüzünden alınan erteleme kararları. 2 milyonun üzerinde şirket ve bireysel girişimcinin şu anda moratoryum aşamasında olduğu öğrenildi.
 
İflas davalarının yüzde 74,6'sı şirket ve bireylerin borçlu olduğu bankalar tarafından açılırken, yüzde 15,9'u da vergi daireleri tarafından açılmış. Şirket çalışanlarının açtığı iflas davalarının oranı ise sadece yüzde 0,5.
 
Şahıs ve şirket iflaslarında ilk sıra her zaman olduğu gibi yine Moskova'nın.
 
8.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi