Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Çevre felaketine ABD el uzattı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya’nın ABD’nin Norilsk’te dökülen yakıtın yol açtığı sonuçların ortadan kaldırılması konusunda yardım önerisinden dolayı minnettar olduğunu belirtti. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun iki ülke arasındaki ihtilafa rağmen Rusya’ya dökülen yakıt konusunda yardım önerisinde bulunmasını değerlendiren Zaharova, Rusya’nın bundan dolayı minnettar olduğunu ifade etti.

Washington’un bu girişimini ‘ikinci iyi niyet jesti’ olarak tanımlayan Zaharova, iki ülkenin daha önce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında birbirilerine solunum cihazları göndermiş olduklarını hatırlattı.

Rus diplomat, “Demek ki iyilik adına çalışılabiliyor, böyle bir işbirliği yapılabiliyor” diye konuştu.

Zaharova aynı zamanda Rus yetkililerin dökülen yakıtla ilgili sorunun çözümü ile ilgili sürelerin belirenmiş olduğunu sözlerine ekledi.

Daha önce ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Norilsk'teki kazadan üzgün olduğunu dile getirerek, Amerikan tarafının Moskova ve Washington arasındaki ihtilaflara rağmen teknik ekspertiz sağlamaya ve kazanın sonuçlarının ortadan kaldırılması konusunda yardımcı olmaya hazır olduğunu açıklamıştı. (Sputnik)

7.6.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi