Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya Tarım Bakanlığından domates ithalatını kısıtlama önerisine yanıt geldi

Rusya Meyve-Sebze Birliği'nin domates ithalatının iki ay süreyle yasaklanması talebini sıra dışı bir önlem olarak niteleyen Rusya Tarım Bakanlığı, kısıtlama kararı almadan önce titizlikle değerlendirme yapılması gerektiğini belirtti.

Rusya Tarım Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İthalatın kısıtlanması, sıra dışı bir önlem ve bu önlem alınırken bunun gıda sektörüne etkisi titizlikle değerlendirilmeli. Rusya'nın tüm bölgelerine meyve-sebze de dahil olmak üzere gıda ürünleri temin etme gerekliliği göz önünde bulundurulmalı" ifadelerine yer verildi.

Sputnik'in haberine göre, Rus rublesinin son dönem değer kaybetmesi, koronavirüs salgınının artması ve Rusya'daki karantina süresinin uzatılması, Rus sera domates üreticileri için olumsuz koşulları beraberinde getirdi.

Rusya Meyve-Sebze Birliği de, Rusya Tarım Bakanlığı'na gönderdiği yazıda oluşan durum nedeniyle domates ve salatalığa talebin azaldığına ve bu ürünlerin toptan fiyatlarının bazı türlerde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 50 düştüğüne dikkat çekerek, mevcut salatalık ve domates fiyatlarının Rusya'da sera işletmeciliğini kazançsız hale getirdiğinin altını çizmişti.

7.4.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi