Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da evden çalışma düzeni

COVİD-19 salgını sonrası evden çalışmaya teşvik edilen Rusya vatandaşları ne durumda? İnsan kaynakları portalı HeadHunter'ın anketine katılanların yüzde 80'lik bölümü işverenin tavsiyesi üzerine uzaktan çalışma rejimine geçtiğini, yüzde 20'si ise ofise gitmeye devam ettiğini söyledi. Katılımcıların yüzde 31'i uzaktan çalışma formatını "rahat" bulmadıklarını dile getiriyor.

En büyük şikayet sebebi, yüzde 44'lük payla mobilyalara yönelik. Buna göre, düzgün bir çalışma masasından yoksun olmak, uzaktan çalışma performansını olumsuz etkliyor.

Yüzde 31'lik bir kesim ise "evdeki bilgisayarın zayıf" olmasından rahatsız.

İnternet hızının düşük olması da yüzde 23'lük payla üçüncü sırada.

Uzmanlar evden çalışan insanlarda başta sırt rahatsızlıkları olmak üzere çeşitli sağlık problemleri görüldüğü konusunda uyarıda bulunuyor. Evden çalışanlar ayrıca psikolojik problemler de yaşayabiliyor. Sağlık uzmanlarının uzaktan çalışanlara tavsiyesi, ev içerisinde bir alanı çalışma mekanı olarak düzenlemek, mesaiyi kısa periyotlara bölmek ve diğer aile fertleri ile verimli bir temas tesis etmek şeklinde.

Bu arada bazı şirketlerin evden çalışacak elemanları için "kiralık dizüstü bilgisayar" taleplerinin patladığı, bu hizmeti veren şirketleri ellerinde notebook kalmadığı bildiriliyor. 

30.3.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi