Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da alerji mevsimi uyarısı: "Bu yıl erken başlayacak"

Moskova'da ılık geçen kış nedeniyle bu yıl çiçeklerin daha erken açması bekleniyor. Bu da alerji mevsiminin beklenenden önce başlaması demek. Uzman hekimler alerji vakalarının grip ve solunum yolu enfeksiyonları ile karıştırılmaması konusunda uyarıda bulunuyor.

Moskovski Komsomolets gazetesinin görüşüne başvurduğu doktorlar, polen alerjisi geçmişi olan vatandaşların Şubat sonundan itibaren antihistaminik ilaçlar almasını tavsiye ediyor. İstatistiklere göre, Rusya'da her 4 kişiden 1'inin polenlere karşı alerjisi var.

Doktorlar alerji ile soğuk algınlığı arasındaki temel farkın, ikinci durumda vücutta ateşin yükselmesi ve durumun kademe kademe kötüleşmesi olduğunu hatırlatıyor. Polen alerjisi ise genellikle sokakta nüksederken iç mekanlarda etkisini yitiriyor.

Öte yandan, uzmanlar burnu her 4 saatte bir temizlemenin alerjiye karşı iyi geldiğini belirtiyor. Bu önlem virütik hastalıklara yakalanma riskinin azaltılması açısından da oldukça işlevsel.

15.2.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi